Dėl to, kodėl buvo pasirinktas būtent toks piramidės kampas (51 laipsnis) - nesutariama. Vieni teigia, kad egiptiečiai, patys to nežinodami, atsižvelgė į gravitaciją, nes tokiu kampu natūraliai formuojasi, pvz., grūdų, smėlio, skaldos kūgiai. Kiti teigia, kad Didžiosios piramidės aukštis lygus apskritimo, į kurį įbrėžtas piramidės pagrindas, spinduliui. Šiuo atveju sureikšminama geometrija, kuri Egipto laikais tikrai buvo mistifikuojama.
Piramidės mūras yra ypatingas - netaisyklingi blokai yra suleisti taip, kad tarp jų neįmanoma prakišti net adatos: Yra teorija, kad piramidė buvo statoma "nuo apačios" iškart su apdaila (ankstesnės teorijos buvo, kad pirmiausia pastatomas piramidės vidus, kuris tiktai vėliau "įvelkamas" į šlifuotą kevalą):
Piramidės mastelį demonstruoja ši filmo ištrauka: Kita paslaptis - kaip buvo išgautas toks lygus pamatas. Pamato nelygumas buvo viena iš problemų, kodėl Sneferu "lenktoji" piramidė yra "lenkta":
Piramidės plokštumų klausimą komentuoja šita iškarpa iš filmo:
Šalia piramidės esančios "satelitinės" mažesnės piramidės yra pastatytos taip, kad veiktų kaip kalendoriaus žymos: Nuo Nilo kranto iki piramidės driekėsi apie 700 m. tunelis, kurio abiejuose galuose buvo šventyklos (maždaug pusės Vilniaus katedros didumo): Laidojimo kameros
Trumpa iliustracija apie blokavimo sistemą: Gali būti, kad didžioji galerija savo formą įgavo ne dėl sakralinės paskirties, o dėl techninių poreikių - gal tai buvo konstrukcijos technologijos dalis:
Nuo „Karaliaus“ ir „Karalienės“ kamerų pietų ir šiaurės kryptimi kyla po tunelį. Dėl jų paskirties nesutariama. Viena teorija teigia, kad tuneliai nukreipti į egiptiečiams svarbius naktinio dangaus kūnus. Kita, kad šiomis šachtomis faraono siela, reikalui esant, turėjusi palikti piramidę ir keliauti į Dangų. Kažkodėl tuneliai, einantys nuo „Karalienės“ kambario trumpesni ir nesiekia piramidės apdailos kevalo.
Piramidės statytojai
Mumijų tyrimai rodo, kad statybose dažnai pasitaikydavo traumų (ypač dažni buvo kaulų lūžiai). Stebina, kad egiptiečiai, net lyginant su mūsų laikų medicinos lygiu, gan profesionaliai mokėjo tokias traumas gydyti. Kaulų lūžiai suaugę taip lygiai ir gerai, jog akivaizdu, kad jie kažkokiu būdu ilgesniam sugijimo periodui būdavo stabilizuojami. Tai turėjo daryti profesionalūs medikai. Vadinasi, piramidžių statytojai turėjo ir profesionalę medicininę priežiūrą. |