Kinetinis menas: Anthony Howe

Anthony Howe, g. 1954. JAV menininkas, vienas žymiausių šiuolaikinių mobilių kūrėjas.

Didžioji dalis jo mobilių suprojektuota kompiuteriu, nes yra pernelyg sudėtingi, kad būtų daromi tiesiog "ranka". 

Pirmųjų savo komplikuotų mobilių konstrukcijų atsparumą Howe išbandydavo pritvirtindamas juos prie automobilio stogo ir važiuodamas dideliu greičiu oro uosto pakilimo taku. 


Howe savo darbų galerijose neeksponuoja. Žmonės su jais gali susipažinti You Tube ir užsisakyti. Didieji mobiliai kainuoja nuo 45 000 iki 250 000 USD. Taigi, vietoje Pilaitės bažnyčios pamatų Mykolas Majauskas galėjo nupirkti Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis tikrai gerą skulptūrą...

2016 m. Rio olimpinių varžybų 12 m. skersmens 2 tonas sveriantis fakelas padarytas kinetinės skulptūros „Lucea“ pagrindu. Iš visų savo mobilių pasirinko būtent šį, nes jis labiausiai primena pulsuojančią Saulės energiją. Pats fakelas yra sąlyginai mažas (mažiausias iš visų buvusių olimpiadose), bet atsispindėdamas mobilio plokštelėse jis sukuria įspūdingą efektą. Klimato atšilimas ir energijos taupymas buvo pagrindinė Rio 2016 tema.

O čia - pati skulptūra "Lucea":

Vienas iš mėgstamiausių Ričardo (ir galimai paties Anthony Howe darbų, nes savo You Tube kanale būtent šitą užsidėjęs): 2013 m., "About Face":Kiti darbų pavyzdžiai:

2013, "Trefoil"

2013, "Vlast-O-Spline"

2014, "Corona""

2014, "KweeBe"


2015, "Di-Octo":


Comments